Cariere

Barman / Ospatar / Ajutor de ospatar

Experienta: minim 2 ani pe un post similar

Abilitati profesionale:

  • Studii medii de specialitate, calificare de ospatar, barman reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Cunostinte tehnice de servire in restaurant;

Abilitati personale:

  • Usurinta in comunicarea verbala;
  • Abilitati de relationare interpersonala;
  • Spirit de echipa;
  • Implicare, initiativa si rigurozitate;
  • Atentie la detalii;
  • Organizare si multi-tasking;
  • Rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu;
  • Capacitate foarte buna de planificare si de organizare;

Descrierea postului:

  • Primeste si serveste clientii, conform standardelor operationale de servire;
  • Preia comenzile de mancare si/sau bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
  • Acorda atentia cuvenita si asigura servicii ireprosabile clientilor;
  • Cunoaste meniul astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi.

Daca esti interesat, trimite-ne CV-ul tau la adresa de email office@ammon.ro

Bucatar

  • Cursuri de calificare in domeniu prezinta un avantaj la angajare;
  • Cunoasterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
  • Cunoasterea sortimentelor de alimente;

  • Creativitate in gastronomie, atentie la detalii;
  • Capacitate foarte buna de planificare si de organizare.

  • Executa preparate culinare, dietetice, specialitati si minuturi specifice bucatariei romanesti si internationale;
  • Pregateste mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant);
  • Aranjeaza si decoreaza mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat;
  • Pregateste si aranjeaza mancarea pentru diete speciale;
  • Coopereaza la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului.